כך תראו הרבה יותר טוב ברשתות החברתיות (ובחיים)

להראות טוב

מצלמים סרטון לטיקטוק? עומדים לפני דייט?  מדברים בפני הכיתה? בכל הסיטואציות האלו אפשר להיראות הרבה יותר טוב ועם ביטחון עצמי מעם טיפים פשוטים לשפת גוף. איך עושים זאת?

קורס ‘סודות נתניהו ומנהיגי העולם’ של המנטור קוה שפרן מאפשר לכל אחד לימוד עצמי של שפת גוף ועמידה מול קהל ומצלמה ומתוכו אנחנו מעניקים לכם את הטיפ הכי חשוב שיש להקרנת ביטחון עצמי בסרטונים ברשתות החברתיות ובכלל בחיים.

תחושת איום

תחילה חשוב להבין שבהופעה בפני קהל או עמידה בפני מצלמה יש תחושת איום. הקהל נתפס כשיפוטי, הסיטואציה מלחיצה והדובר חש במבחן.  שבו עליו להוכיח את עצמו. כך גם בפגישה עם בן או בת זוג פוטנציאלי.

לכן לכל אחד יש מידה מסוימת של יראה או פחד קהל כאשר הפוקוס מכוון אליו. אנו עשויים לחוש חשופים ופגיעים. העמידה מול מצלמה מעוררת חשש כי זה משהו שכולם יראו ויישאר לאורך זמן. איך זה משפיע על שפת הגוף שלנו? איך החרדה משנה את שפת הגוף?

המחקרים מלמדים שחשש מהסיטואציה צפוי לגרום להקטנה עצמית, צמצום הנוכחות במרחב, קיפאון, הסתגרות בידיים וכתפיים, התכנסות והנחת הידיים כמעין ‘מחסום’ של התגוננות.

זו אמנם נטייה אבולוציונית טבעית, אבל כל אלו משדרים ריחוק, חוסר ביטחון, אנרגיות נמוכות, בושה וחשש.

לכל אחד יש מידה מסוימת של יראה כאשר הפוקוס מכוון אליו

מודעות מסייעת

דובר שעומד כך בפני קהל ומתגונן  או מדבר כך מול המצלמה בזמן שהוא שמוט בכתפיים ובידיים – מבטא בגופו את חוסר הביטחון והוא ייתפס על ידי הקהל כדובר חסר ביטחון. מודעות ותרגול יסייעו לך להימנע מההקטנה העצמית ולהקרין ביטחון. לכן עליך להקפיד, למרות שהסיטואציה מלחיצה, לא להצטמצם במרחב ולא להתכנס לתוך עצמך.

הפתיחות תשדר עוצמה, ביטחון עצמי ואמונה בתוכן הדברים. אז הכלל הכי חשוב בשפת גוף הוא: להימנע מהסתגרות ולשמור על פתיחות.

שימו לב שהפתיחות היא בכל הגוף: בצורת העמידה, במנח הידיים, בזקיפות, בהבעות הפנים בכתפיים וברגליים.

ועכשיו, תבדקו את הסרטונים האחרונים שלכם ברשת החברתית המועדפת עליכם והתמונות שהעלתם לאיסנטגרם. מה שפת הגוף שלכם אומרת?  האם אתם פרושים או מצומצמים? פתוחים או סגורים? שפופים או זקופים? זה בידיים ובגוף שלכם.

קוה שפרן, מאמן התקשורת של שרים, ח”כים, ראשי המשק ובכירי המגזר הציבורי, יצר קורס דיגיטלי חדש בשם “סודות נתניהו ומנהיגי העולם” עם סרטונים, טיפים ותרגילים מעשיים. הקורס הדיגיטלי (לאתר הקורס) מלמד רטוריקה, כריזמה, שפת גוף והופעה בפני קהל ומצלמה על בסיס הופעות נתניהו ומנהיגים בולטים מרחבי העולם (אובמה, מרקל, פוטין, ביידן, טראמפ ועוד). הקורס מנתח את  שפת הגוף ושיטות ההשפעה והשכנוע של אישים בולטים ומעניק כלים למנהלים, למרצים ולציבור הרחב, כיצד להופיע טוב יותר, להעביר את המסר באופן אפקטיבי ולהגביר את כח השכנוע.

שפרן הוא מנכ”ל חברת “להופיע להשפיע בע”מ” להפקות ואימוני תקשורת. לשעבר כתב מדיני בגלי צה”ל, מפקד בית הספר הצבאי לתקשורת, מדריך במדרשה הלאומית למנהיגות ומומחה לשפת גוף ורטוריקה. הקורס הדיגיטלי הוא המשך לרב המכר “סודות נתניהו”, שכתב שפרן, בו הוא חשף את אוצר המסמכים הפרטיים של ראש הממשלה.

השאר פרטים לקבלת סרטון לדוגמה