ה"סילבוס" של 10 פרקי הקורס הדיגיטלי: סודות נתניהו ומנהיגי העולם

המילים

פרק 1- הבסיס-איפה לומדים כריזמה?

בפרק זה נלמד איך מנהיגים לומדים להופיע ולהשפיע? נגלה איפה ואיך ביבי למד את זה ומה עשו מנהיגי העולם כדי לשדרג את עצמם. נציץ לתוך אוצר המסמכים של נתניהו ונראה איך הוא בחדר העבודה שלו מתכונן להופעה ואיך גם עליך להתכונן. תרגיל מעשי יעזור לך להגדיר את התחומים שבהם ברצונך להשתדרג. איך נעשה זאת? עם 2 סרטונים קצרים, קפסולת למידה ותרגיל מעשי. בסיום הפרק יהיו לך יעדים אישים לשיפור, טיפים להכנה של כל נאום, ובסיס מעולה להמשך הקורס.

טיפ מתוך הפרק:

כדי להבטיח עניין וקשב להופעות ולסרטונים שלך-עליך ליצור שימוש באביזרים ודיאלוג עם הקהל שלך.

פרק 2- לסחוף-כך שיקשיבו לך

רוצה להשאיר חותם? בפרק הזה נלמד איך לחבר אליך אנשים, לגרום לקהל שלך לאהוב אותך ולהקשיב לך, ונלמד איך להשפיע על אנשים. נעשה זאת עם סרטוני הדרכה עשירים בדוגמאות על שכנוע והשפעה ומבוססי מחקרים מדעיים, נציץ לכספת המסמכים הפרטיים של נתניהו ונעשה תרגיל מעשי שיעזור לך בהתאמה אישית להשפיע על קהל היעד שלך. בסיום הפרק הזה יהיו לך כלים, כללים מעשיים וטיפים נהדרים שיעזרו לך לסחוף אנשים בכל סיטואציה.

מתוך הקורס-״סודות נתניהו ומנהיגי העולם״

טיפ מתוך הפרק:

לניתוח והבנת קהל היעד, מומלץ לקחת דמות ספציפית אחת המוכרת לך כמודל מייצג. כגון: ״ריקי כהן מחדרה…״, ״מסעודה משדרות…״

פרק 3- המילים-העברת מסרים מנצחים

הפרק השלישי מוקדש לבחירת המילים הנכונות. נלמד בו איך מזקקים את התכנים שלך למשפטי מפתח קצרים וקליטים שמתאימים לרשתות החברתיות, לדיונים ולהופעות פומביות. נציג לך שיטה מתקדמת ומתוחכמת של נתניהו ומנהלי קמפיינים לניסוח מסרים אפקטיביים ונעשה יחד תרגיל לניסוח המסרים האישים שלך. בסיום הפרק הזה תהיה לך יכולת לנסח מסר קצר, ממוקד ואפקטיבי ולגרום לקהל שלך להקשיב ולזכור את המסר החשוב.

טיפ מתוך הפרק:

בשלב ההכנה עליך לשאול את עצמך-״מה ארצה שיהיה המשפט שיזכר מכל דברי?״-לנסח אותו במדויק, ולהתאמן על העברתו, כולל שפת גוף.

פרק 4- הפרזנטור-להפוך לנואם דגול

כאן הפרק נותן דגש איך מומחה הופך למרצה. נראה מה עושים נואמים גדולים ומוכשרים במיוחד כדי לגרום לקהל שלהם להיות מרותק ופעיל. נציג לך 3 מדרגות שעליך לעלות בהן כדי לשדרג את ההופעה שלך. נשאל מה הסיפור שלך ונלמד שיטות מעשיות ל storytelling. מחכים לך גם טיפים לעיצוב מצגות ושיטות להפיכת הקהל שלך לפעיל ומעורב. בסיום הפרק הזה תהיה לך היכולת לשדרג את העברת המסרים שלך דרך סיפור, ויזואליזציה וחוויה.

טיפ מתוך הפרק:

דרך מומלצת היא להתחיל בסיפור, ולסיים את ההרצאה ׳בסיפור בו פתחנו׳

פרק 5- השפעה-כך לשכנע ולמכור

בפרק הנוכחי נעסוק בהשפעה. נלמד בו על שיטות מוכחות לשכנוע אנשים לעשות או לא לעשות משהו. נכיר עקרונות למכירות ושיווק כמו נדירות, רווחיות וחברתיות ונראה איך נתניהו עושה את זה ואיך ביכולתך לעשות זאת בתחום שלך. נראה כיצד להביא ולהציג נתונים ותימוכין כך שדבריך ייתפסו כאמינים וישפיעו. תרגיל מעשי יעזור לך למקד את מסרי השכנוע שלך ללקוחות, עובדים, שותפים וקהלים שונים. מומלץ ללמוד פרק זה לאחר פרק 2 שמלמד איך לסחוף קהל. בסיום הפרק הזה תהיה לך הצלחה גדולה יותר בשכנוע אנשים.

טיפ מתוך הפרק:

בכל הרצאה והופעה עליך לתאר את היתרונות שאתה מציע לבני השיח. מומלץ להרחיב ולתאר את הרווחים והכדאיות ולא להניח שהם מובנים מאליהם.

פרק 6- כריזמה-מיתוג אישי ונוכחות

מיתוג אישי ובטיפוח כריזמה הוא הנושא המרכזי בפרק השישי-הוא כולל הצצה ראשונה לקורות החיים של נתניהו הצעיר ומה שניתן ללמוד מהניסוחים של ביבי כדי לפתח תדמית ומיתוג אישי. נלמד גם על חשיבות השימוש בדימויים ומטאפורות ומה שגילו המחקרים על הנשיאים הכי כריזמטיים. נציץ גם למסמכים הפרטיים של נתניהו שמלמדים איך הוא מלכד אנשים סביבו. בתרגיל מעשי ננסח את משפטי האתוס שלך שיגרמו לאנשים לתפוס אותך כמומחה בתחומך. בסיום הפרק הזה יהיו לך כלים למצב עצמך כמומחה.

מתוך הקורס-״סודות נתניהו ומנהיגי העולם״

טיפ מתוך הפרק:

בעלי עסקים, משווקי מוצרים-נסו להגדיר את המטאפורה של התפקיד או המצור שלכם.

שפת הגוף

פרק 7- מבוא-שפת גוף מנהיגותית

בפרק הזה המבוא והבסיס לתקשורת לא מילולית. נלמד על רושם ראשוני איך הוא נוצר וכיצד ניתן לשדרג אותו. נכיר את הדרך הרצויה לעיצוב מסרים לא מילוליים במרחב: איפה יושבים ועומדים, מה לובשים ואפילו איך החדר שלך מעוצב ומה זה אומר עליך? עם סרטונים ודוגמאות נלמד יחד את עיקרון היסוד בשפת גוף, איך לחזק את הנוכחות והמנהיגותית שלנו וכיצד לשדרג את הביטחון העצמי ואת האופן שבו ניתפס. בסיום הפרק נדע איך להיראות הרבה יותר טוב, בטוח ומשכנע.

מתוך הקורס-״סודות נתניהו ומנהיגי העולם״

טיפ מתוך הפרק:

הקפידו על פתיחות, במיוחד של לשון הגוף: כתפיים, חזה, ידיים.

פרק 8- יציבה-מה אומר הגוף שלך

נלמד על מנח הגוף וכיצד לעמוד ואיך לשבת (ואפילו איך כדאי ללכת….) מול קהל ובפני מצלמה. בפרק הנוכחי נראה כיצד הגוף שלנו מדבר בכל שנייה באמצעות המצב שלו במרחב. נכיר מחקרים מרתקים על הליכה של מנהיגים, נדגים צורות ישיבה ונכיר מודל מעשי שיאפשר לך לקרוא בקלות את שפת הגוף של מי שמולך. בסיום הפרק הזה יהיה לך היכולת לשבת, לעמוד וללכת בצורה שתשפר משמעותית את הדרך שבה תיתפס על ידי הסובבים.

טיפ מתוך הפרק:

ישיבה על חצי כיסא ללא הישענות לאחור תשפר את הזקיפות.

פרק 9- המחוות-מה לעשות עם הידיים?

בפרק החשוב הזה נעסוק במחוות. מחוות ידיים הן משמעותיות מאד בשפת גוף ובהעברת מסרים. נכיר טעויות נפוצות בשפת גוף ונדע איך להימנע מהן. נלמד להעשיר את שפת הידיים ומה כדאי לנו לעשות איתן בזמן שאנחנו מדברים כדי להיתפס כבעלי סמכות וביטחון. נכיר את המחוות שיגרמו לאנשים לחוש אליך חיבור וקרבה ויש גם את ‘נקודת הפוליטיקאי’ שכל המנהיגים בעולם משתמשים בה וכדאי לך להכיר ואת מחוות היהלום של מרקל. בסיום הפרק יהיה לך ידע עשיר וכלים מעשיים לשפת גוף.

טיפ מתוך הפרק:

אין צורך שהיד תפגוש את השולחן או תנוע בחדות או בפרעות-תנועה איטית ונחרצת-תספיק.

פרק 10-הקול-כך להישמע טוב יותר

”פיתוח קול” הוא הנושא המרכזי בפרק החשוב הזה- הקול שלך הוא מאד משמעותי לאופן שבו תופסים אותך אנשים. מתי לאחרונה השקעת בקול שלך? זו ההזדמנות שלך לשדרג אותו ולפתח מיומנויות שימוש עשירות ולשדרג את יכולותיך הקוליות הטבעיות.  נציץ לסימונים על המסמכים של נתניהו ובאמצעות המון דוגמאות וסרטונים ממנהיגים ומנאומים מפורסמים נלמד להישמע טוב יותר  דרך פאוזות, אינטונציה, קצב, שטף וריבוע הקסם הקולי.בסיום הפרק הזה תהיה לך יכולת הרבה יותר טובה להשתמש בקול שלך.

מתוך הקורס-״סודות נתניהו ומנהיגי העולם״

טיפ מתוך הפרק:

יסמנו לעמצכם בתוך המשפט את מילות המפתח, ובטאו אותם עם הדגשה קולית.

השאר פרטים לקבלת סרטון לדוגמה